CA701-15/S
DigiKey Part Number
1920-1125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA701-15/S
Description
DIN RAIL 35MMX15MM SLOT 39" STL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Din Rail Top Hat 1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm) Slotted Steel 39.370" (1000.00mm)
Category
Size
1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm)
Manufacturer
Altech Corporation
Length
39.370" (1000.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness
0.039" (1.00mm)