ABLS-12.000MHZ-D4-T
DigiKey Part Number
535-ABLS-12.000MHZ-D4-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABLS-12.000MHZ-D4-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABLS-12.000MHZ-D4-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-12.000MHZ-D4-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-12.000MHZ-D4-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)