S-1410G28-K8T2U4
DigiKey Part Number
1662-2803-2-ND - Tape & Reel (TR)
1662-2803-1-ND - Cut Tape (CT)
1662-2803-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1410G28-K8T2U4
Description
IC OSC WATCHDOG TIMER 8TMSOP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Supervisor 1 Channel 8-TMSOP
Category
Reset
Active Low
Manufacturer
ABLIC Inc.
Reset Timeout
14.5ms Typical
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Type
Watchdog Circuit
Supplier Device Package
8-TMSOP
Number of Voltages Monitored
1
Base Product Number
Voltage - Threshold
2.8V