LS-2506/PSA-12-12(6) | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1067-LS-2506/PSA-12-12(6)-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LS-2506/PSA-12-12(6) |
Description | ISOLOSS LS-2506/PSA GASKET FOAM |
Customer Reference | |
Detailed Description | Foam 12.00" W x 12.00" L (304.8mm x 304.8mm) X 0.060" (1.52mm) Polyurethane Black |
Category | Thickness 0.060" (1.52mm) |
Manufacturer 3M (TC) | Density 25 lb/ft³ |
Series | Material Polyurethane |
Packaging Bag | Material Flammability Rating UL94 HBF |
Part Status Obsolete | Color Black |
Size / Dimension 12.00" W x 12.00" L (304.8mm x 304.8mm) | Base Product Number |